Reklama

Microsoft PowerPoint

Microsoft PowerPoint APK dla Android

  • Darmowa
  • In Polski
  • Version: 16.0.12430.20120

Przygotuj swoje slajdy na małym ekranie

Microsoft kładzie obecnie nacisk na rozwój mobilnych usług, tak aby stać się najlepszą firmą na rynku mobilnym. Dlatego tak ważnym jest dla nich, aby przygotować swoje programy dla urządzeń z system iOS oraz Android, zamiast na siłę zmuszać użytkowników do wybierania oprogramowania dla systemu Windows i Windows Phone.

W ramach tej strategi Microsoft dostarczył aplikacje Office (Worda, Excela i PowerPointa) dla urządzeń z systemem iOS oraz pakiet Office Mobile dla smartfonów z Androidem. Teraz została wypuszczona również zoptymalizowana do urządzeń dotykowych wersja beta programu Word, Excel i PowerPoint przeznaczona specjalnie na tablety z Androidem.

Dużo opcji

Biorąc pod uwagę, że pakiet biurowy Google jest już na rynku pewien czas, to Microsoft pozostaje daleko w tyle, wydając dopiero teraz swoją wersję pakietu przystosowanego do urządzeń dotykowych. Firma ma jednak nadzieję, że osiągnie sukces dzięki temu, że wielu ludzi kupiło już ich ekosystem.

Word dla tabletów z Androidem (oraz Excel i PowerPoint) jest obecnie dostępny wyłącznie dla tabletów z Androidem opartych o procesory w technologii ARM i ekranach od 7" do 10.1", posiadających minimum 1GB RAM oraz działających na systemie KitKat (4.4.x). Microsoft pracuje jednak nad poszerzeniem tej specyfikacji, głównie dla tabletów opartych na technologii Intela. Pakiet ten ma być również dostępny dla urządzeń o innym rozmiarze ekranu i ma działać na Androidzie Lollipop 5.0, czyli najnowszej wersji systemu operacyjnego Google.

Dzięki wersji beta nie potrzebujesz już posiadać konta Office 365, aby pobrać tę aplikację. Wystarczy jedynie adres email w domenie Microsoftu, aby zapisać się do wersji freemium.\n

PowerPoint dla tabletów zawiera większość funkcji swojej siostrzanej aplikacji desktopowej. W prosty sposób można od podstaw stworzyć nową prezentację. Wśród dostępnych opcji można wymienić wstawianie tabel, grafik, kształtów czy pól tekstowych, a także dodawanie efektów przejść i animacji, zamieszczanie notatek i komentarzy oraz różne widoki prezentacji znane z programu w wersji na system Windows.

Program możesz zsynchronizować ze swoim kontem OneDrive lub Dropboxem. Dzięki temu bezproblemowo stworzone pliki prezentacji zapiszesz w chmurze. Jednak byłoby dobrze, gdyby oferta obsługiwanych serwisów zapisów plików online została poszerzona w finalnej wersji programu.

W obecnej wersji PowerPointa na tablety z Androidem brakuje opcji edycji grafik oraz funkcji zamieszczania filmów wideo i dźwięków w prezentacji. Trochę uciążliwe jest również to, że w trakcie pracy w programie widzisz tylko jeden slajd w danym momencie.

Problemy w użytkowaniu

Jeśli jesteś zaznajomiony z Wordem (z pakietu Office 2007 lub nowszego), to interfejs wstążki będzie ci dobrze znany. Wszystkie potrzebne opcje można szybko znaleźć. Nawigacja po programie jest bardzo dobra.

Niestety, istnieją małe problemy z płynnością działania aplikacji. Pokaz slajdów nie przebiega automatycznie i każdy slajd trzeba zmieniać ręcznie poprzez dotknięcie ekranu. Sama aplikacja działa dość wolno i czasami są problemy z odpowiednim wykonaniem wybranych poleceń.

Dodawanie zdjęć jest raczej dość opornym procesem. Po pierwsze dlatego, że nie wszystkie zdjęcia mogą zostać wczytane. Przyczyna nie jest do końca znana. Nie ma tu też żadnych opcji edycji obrazów. Próby przenoszenia grafik kończyły się zawieszaniem się aplikacji, a jedynym lekarstwem na tę przypadłość było jej ponowne uruchomienie.

Świetne dla tabletów

PowerPoint na tablety z Androidem wymaga jeszcze kilku poprawek (edycja grafik, obsługa wideo i audio), ale w obecnej postaci jest to naprawdę dobry program do tworzenia prezentacji.

Jest co prawda jeszcze kilka problemów ze stabilnością działania programu, ale pamiętajmy, że jest to wersja beta, więc do czasu wydania finalnej wersji większość usterek powinna być usunięta. PowerPoint na tablety z Androidem wyświetla się dobrze na tabletach o różnej wielkości ekranów. Warto spróbować!

Reklama

Najczęściej pobierane Pakiety biurowe na android

Reklama

Microsoft PowerPoint

Download

Microsoft PowerPoint 16.0.12430.20120 dla Android

Reklama

Opinie użytkowników o Microsoft PowerPoint

Czy próbowałeś Microsoft PowerPoint? Bądź pierwszy zostawić swoją opinię!

Alternatywa dla Microsoft PowerPoint

Przeglądaj aplikacje

Reklama

Reklama

×